top of page

V kapele od 20.8.2011 počet návštěv- 

V Happy Bandu musí zvládnout pomalé balady a její těžiště je hlavně v angloamerickém současném popu.

Muzika byla mým jediným a obrovským koníčkem, ve kterém mne podporovali rodiče už od dětství. Základy jsem nasbírala během 9 ti letého navštěvování ZUŠ v Sezimově Ústí, kde jsem jako šesti letá začala klasicky na flétnu. U té jsem vydržela dlouhých 5 let. Zbylé 4 roky jsem se učila hrát na kytaru. Působila jsem v kytarovém kvartetu pod vedením Jirky Chlumeckého. Náhodně se pak stalo, že Jirka Chlumecký u mě objevil jakýsi začínající pěvecký talent a vnuknul mi myšlenku, že bych měla začít zpívat. Na tomto základě jsem začala chodit na soukromé hodiny zpěvu k pí. Voběrkové, která mě naučila základy a techniku, jak hlas rozvíjet. Zkušenosti jsem sbírala necelé 2 roky a začalo mě to bavit.

Pak přišlo období, kdy mě zajímali chlapci více než muzika a tak jsem aktivně zpívat začala vlastně až v 19 letech, kdy jsem se úplnou náhodou dostala na konkurz zpěvačky do zábavové kapely Náladička. Přesto, že jsem od puberty poslouchala rockovou muziku, tudíž repertoár nebyl vůbec šálkem mého čaje, brala jsem to jako příležitost se pěvecky zdokonalit. V této kapele jsem působila 7 let.

Ve 21 letech jsem se také konečně začala setkávat s lidmi táborské amatérské rockové scény. Působila jsem chvíli v kapele Princess, a mnoha dalších. Zásadní pro mne bylo setkání s kytaristkou Pavlou Hrdličkovou se kterou jsme si muzikantsky i lidsky velmi rozuměli. Působila v kapele E – leven, kde právě odcházel zpěvák a tak jsem byla přijata já. Začalo první tvoření textů, melodií, hodiny ve zkušebnách. Přesto, že mě to bavilo, tíhla jsem přeci jen ještě k jinému stylu muziky a toužila jsem si zlepšit angličtinu. Kapelu jsem tedy zanechala v Čechách a odletěla do Austrálie, kde jsem pobývala asi 7 měsíců.

Po návratu jsem se ale rozhodla, že chci mít svojí vlastní kapelu a ukázat lidem, že něco umíme.

S kytaristkou jsme tedy v roce 2008 založili kapelu s názvem The Rubbish. Po mnoha personálních změnách jsme skončili ve složení 3 ženský a 1 chlap. Stylově nás přirovnávali k lehčí verzi Gaiah Mesiah a podobným kapelám. Postupně jsme se dostali někam ke směsce funku, rocku a popu. Velmi brzo jsme se chytli na táborské rockové scéně také díky úspěšné účasti na soutěži „20 minut slávy“, kde jsme vyhráli divácké 1 místo a 3 místo od poroty složené z místních zkušených muzikantů. Následně jsme jeli koncerty za podpory táborských deníků a dostali se do podvědomí různými rozhovory a účastí na profláklých akcích jako např? ?. „Velikonoce s Jesusem“ nebo "Táborská rocková mapa". Dostali jsme také možnost si zahrát mimo Tábor na místech jako byl Bernard fest a stát na jednom pódiu s idoly české pop funk scény jako jsou J.A.R. nebo Monkey Business.

To je zatím vše a uvidíme co bude dál :-)

bottom of page