top of page

V kapele od 23.06.2018 počet návštěv- 

 

Šikovný muzikant se uplatní kdekoli i v Happy Bandu. Prošel několika kapelami a jeho cesta jistě ještě nekončí.

Merlin.jpg

Alexovy začátky hudebního života sahají už do jeho školní docházky kdy vstoupil do dveří LŠU v Jindřichově Hradci s touhou, naučit se hrát na kytaru. Bohužel za „HUSÁKA“ byl tento nástroj považován za prodlouženou ruku imperialistického ďábla, byly mu jako alternativní nástroj nabídnuty housle. S tím se nespokojil a přešel na akordeon a poté se začal učit na vysněný nástroj sám. Již od 14 let hrál v různých kapelách jako amatér po koncertech a tancovačkách až do roku 1989, kdy jeho směřování nabralo úplně jiný směr. Rozhodl se věnovat hudbě profesionálně. Spojil se s rakouskou kapelou Black and White a začal hrát za hranicemi a díky tvrdé měně pracovat na zdokonalení svého kytarového gearu. Po několika letech účinkování v této kapele se vrátil domů a po krátké pauze založil revivalovou skupinu The Police Tribute, s kterou 2 roky objížděl celou republiku a poté i revival Red Hot Chili Peppers, se kterým je spjat dlouhých 14 let a i po svém odchodu z této kapely, zde působí jako alternace. Při této práci spolupracoval a spolupracuje s mnoha profesionálními kolegy z hudební branže jako např. Michal Pavlíček Junior, Petr Lisac(Cocotte Minute), Mikoláš Nop (Sto Zvířat), Jiří Marek (ex Doctor Victor), Kryštof Mašek (Miro Žbirka band), Jan Podzimek (Vilém Čok a Bypass) atd atd atd. S kapelou Red Hot Chili Peppers revival objel v podstatě celou Evropu.

Současně s koncertováním v RHCP revival objížděl republiku s kapelami Alliance Rock z Teplic, Merllin z Moravského Krumlova a naposled Second Service Band.

Od podzimu roku 2017 doposud se věnuje páci na projektu Nina Band kde spolupracuje se svou životní partnerkou a manželkou Janou Rešlovou(Píckovou) a spolupráci s kapelou Happy Band.

Police Tribute.jpg
RHCP 2.jpg
RHCP 1.jpg
RHCP 4.jpg
RHCP 3.jpg
SBB.jpg
26841513_10208712838458075_8022501152612
bottom of page