top of page

V kapele od 22.4.2006 počet návštěv -

V Happy Bandu funguje přes rytmické věci. Rap, RNB, Reggae jsou jeho oblíbené žánry.

marda.gif

 Tak někdy kolem roku 1965 se začal vytvářet  můj hudební jemnocit.  

K bigbeatu jsem přešel v 16 letech. Zlákal mě kolega ze školy Mirek Nováček do kapely Akropolis.Toto bohužel zdokumentováno nemám. Šel jsem tvrdě za hudební kvalitou  a tak jsem Akropolis opustil a založili jsme bezvýznamnou kapelku Kvinta. Bezvýznamnou proto, že jsme v podstatě jen udělali přehrávky, tehdy na 60% (v té době se hodnotily kapely od 20% do 100%)a pak jsem odešel na vojnu a kapela se rozpadla.

Po vojně jsem nastoupil ke kapele Orion, která už byla v okresním formátu tak trochu známá a působil zde tehdy široko daleko nejlepší kytarista Jarda Podkul.(druhý zleva dole)

Jenže Jarda Podkul byl sice výbornej kytarista ale taky pěknej opilec. Tak ho jednoho dne vedoucí kapely Jirka Čermák vyhodil. Na mě tedy zbyla sólovka a na to jsem se moc necítil. Doposud jsem hrával druhou kytaru a zpíval. Nějaký čas jsem to vydržel ale potají  jsem pokukoval po jiné kapele kde byli sóloví kytaristi hned dva a oba bravurní. Pavel Šafránek a Česťa Šembera. Netrvalo dlouho a domluvili jsme se. Já jsem se přeškolil na baskytaru a odešel ke kapele Mat.

Tohle už je foto z pozdější

sestavy Matů.Tady se začalo formovat jádro Happy Bandu 

všichni členové MAT prošli Happy Bandem

Jenže, časy se mění , Šafránka ještě vystřídal Lavička a celkem úspěšnou kapelu jsem nakonec rozpustil asi zřejmě proto, protože nestačili mému tempu a já chtěl bejt slavnej. S touto kapelou už jsme se propracovali do celostátního finále Rockových skupin Vysočina. Hlásilo se asi 1200 skupin a ve finále jich bylo 12. Jenže jsme tam shořeli jak papíři.

Větších úspěchů jsme dosáhli až s touto partou Orion . Richard Dušák (úplně v pravo) mě jednoho krásného dne opil a ukecal abych přešel od Matu k Orionu. Tam jsme hodně vsadili na mojí vlastní tvorbu a začali objíždět festivaly, což byla tehdy jediná cesta jak se tehdy dostat nahoru. Docela se to dařilo. 3 místo na Beat salonu v Praze a několikrát ve finále různých fesťáků, tentokrát už většinou bez ostudy.

Jenže cesta nahoru trvala nějak dlouho a většina členů to už nevydržela. Kapelník Dušák přeběhl k tehdy vycházející hvězdě Oceán jako člen techniky a později se z něj stal manažer a založil úspěšnou agenturu RichArt. Kapela Orion se rozpadla a já jsem založil s Jirkou Fišerem (uprostřed) kapelu Spodní voda. Říkali jsme si tentokrát to už musí vyjít a tvrdě jsme dřeli. Vymyslel jsem nový styl Metal rap a hodně jsme politizovali texty.

Neuvědomili jsme si však, že o toto zaměření nebude po revoluci zájem. Hudebně možná ano, ale textově se to již nehodilo. Muselo tedy vzniknout něco lehčího protože lidi se chtěli hlavně bavit. Takovéto klima dalo prostor pro vznik skupiny Rapmasters. Od roku 1991 začalo tedy mých 11 Rapmasterských let. Nastoupil jsem nejdříve jako manager ale po půl roce fungování mi odešel Daddy.Z (na foto Spodní voda 3 zleva) a tak jsem se chopil i frontmanského postu.

První deska, kterou jsem s Rapmastery natočil a jako autor se prezentoval třemi songy. V pořadí to však byla druhá deska tu první jsem prezentoval pouze  koncertně.

Ocitli jsme se jako první čeští interpreti na titulu Brava a pak jsme dva roky po sobě bodovali v soutěži Zlatý Otto na bronzových příčkách. Před námi byl tuším Michal Jackson a Madona.

Na tomto třetím albu, které bylo už jen CD , do té doby se ještě dělaly vinyly tedy eLPíčka, jsem se již začal angažovat jako právoplatný člen i autor. Chtěl jsem Rapmastery zatáhnout spíš do Reggae než do Techna. Ale ještě se to nepovedlo.

Moje šance přišla až s tímto CD.

Po skladbě Blanka se pojmenovala deska a titulním hitem se staly Tlustý holky. Ta "Blanka" , která špulí rty na titulní straně CD je moje neteř Radka.

Jo protože jsme spolu jezdili už dlouho, nastala ponorka jako v každé kapele. U nás se to ale projevilo Ránami pěstí. Tak jsme se J.Bellem rozešli a přibrali Big Fly(velkou mouchu). Jak vidíte stal jsem se téměř výhradním autorem skladeb.

Rapmasterská sláva pomalu odcházela  a já jsem se rozhodl, že budu producentem. Složil jsem skladby, sehnal jsem interpretky, naučil je rapovat a natočil s nimi CD Trenýrky. Vokálové party nazpívala Big Fly. Zoombice byly jen raperky.

Začaly uvádět ESO a staly  se slavnými teenagerskými idoly . Po tříleté spolupráci jsme se rozešli a já jsem si vzal na produkování jiné koníky. Velice slavného Kociána z Lunetiku a Markétu Pokornou, hodně šikovnou zpěvačku.

Pomáhal jsem produkovat i chlapeckou kapelu 4You a to hned  2 CD

Jeden z posledních počinů producentských let bylo duo Mánie Nikol Štíbrová a Markéta Pokorná obě ze seriálu Pojišťovna štěstí. Ale to už vlastně šlo souběžně se vznikem

Happy Bandu.

bottom of page