top of page

V kapele od 4.10.2014  Počet návštěv

Muzika je celý můj život. Svou hudební kariéru jsem odstartovala v 7 letech, kdy mě rodiče přihlásili do ZUŠ v Kamenici nad Lipou na zobcovou flétnu. O rok později jsem začala hrát na klavír, u kterého jsem zůstala do dneška..

Už na základce byl také mým velkým koníčkem zpěv. Nikdy jsem však na hodiny k nikomu nechodila. Takže nějaká pěvecká technika šla úplně mimo mě a nebylo také kde sbírat zkušenosti.

Ještě před mým studiem na střední jsem začala vymýšlet, v jaké kapele se uchytit.V 15 letech, kdy jsem nastoupila na konzervatoř v Č. Budějovicích, u mě začalo hraní naplno. Ať už se týkalo vážné hudby v rámci studia nebo ostatních projektů v mém volném čase.

V té době mě taťka seznámil s kamarádem, který hrál na bicí v kamenické kapele Střední proud. V té jsem působila přes 2 roky. Během této doby jsem se seznámila s další řádkou muzikantů, se kterými jsem měla také možnost hrát a posunout se zase o kousek dál.Vyzkoušela jsem si jazzovou kapelu, trochu improvizace na klavír, rockovou kapelu, ve které byl hlavní pro změnu zpěv. Tím mě také začala zajímat hra i na jiné nástroje než jsou klávesy- kytara, bicí, …- no, zůstala jsem věrná svému nástroji..Ale největší část mého působení zabíralo hraní na vesnických tancovačkách. Zde jsem si vyzkoušela nejen hraní celý večer, až do brzkých ranních hodin, ale také viděla tu dřinu, která je s tím spojená. Ani to mě však neodradilo.

Výhodou těchto zábavových kapel bylo, že jsem se setkala s různými žánry a měla možnost vyzkoušet nejrůznější styly, od dechové hudby, přes country, až po rock. Zjistila jsem, že každá muzika má svoje a nejde jí dělit jen na dobrou a špatnou.

Na klavír jsem nezanevřela, naopak. V současné době vyučuji na hudební škole v Kamenici nad Lipou.

To je zatím vše. Sama jsem zvědavá, jakým směrem budu se budu ubírat dál

Od roku 2010 do 2018 jsem  působila v hudební sestavě z Třeboně- Second Service Band 

bottom of page