top of page

V kapele od 18.2.2011 počet návštěv - 

V Happy Bandu začal s klasickým bigbeatem, ale začíná pošilhávat i na současné rockery.

K hudbě mě přivedla už v 6 letech muzikální rodina mého strýce .Tam jsem si poprvé"osahal" klavír.

 


Rodiče mi ho později koupili a začal jsem navštěvovat LŠU.

 


První foto je z absolventského koncertu v Sezimově Ústí, ve chvíli kdy jsem končil 7letou docházku do"hudebky".

Když mi bylo 17 let založili jsme s kámošem J.Maříkem a J.Čermákem kapelku "Prak".Hrál jsem foukačku,bonga a trochu zpíval.Z této éry však nemám žádnou dokumentaci.

Na vojně jsem se sešel s partou skvělých muzikantů,založili jsme skupinu kterou jsme příznačně pojmenovali "Zelený efekt".Zůčastnili jsme se různých armádních uměleckých soutěží, úspěch jsme měli i v žateckých hospodách a na chmelových brigádách.Dokonce jsme se mihli v televizním pořadu "Azimut"

Tyto fotky jsou z období po vojně, kdy jsem dostal "lano" od Jirky Maříka do sezimácké kapely"Orion", tam jsem se zase vrátil ke klávesám.

V mezičase "Marda" utekl od "Orionu" ke kapele "Mat", kde fungoval i nějaký čas "Čapla" .Při reformách kapely jsem dostal opět "lano" a nastoupil do nové sestavy "Matu". Později jsme se probojovali i do celostátní soutěže "Vysočina" v Havlíčkově Brodě. Kromě toho nám to docela dobře hrálo na tancovačkách po celém Jihočeském kraji.

Asi po čtyřech letech se kapela "Mat" rozpadla a mě nastala delší hudební pauza.V té době jsem se věnoval výstavbě vlastní chaty a hudba ustoupila na nějaký čas do pozadí.
 
Když jsem měl stavbu hotovou, začaly mě "svrbět prsty", oslovil mě bývalý spoluhráč z "Orionu" Jirka Čermák a spolu s bandou ostřílených muzikantů jsme založili "Vandr beat".Sám název specifikuje různé styly, kterým jsme se věnovali (country,folk,beat).Hráli jsme spolu asi 3 roky.

Další mé hudební působení se dá již vysledovat na těchto stránkách.Začalo to tím,že jsem se rozhodl natočit si své sólové album ve studiu "Nautilus" Jirky Maříka a tato spolupráce postupně přešla v působení na postu klávesáka a vokalisty v jeho kapele "Happy Band".Tím jsem začal psát novou etapu mého muzikantkého života.

bottom of page